Start / Aktualności / Park pełen niespodzianek

Park pełen niespodzianek

Gwarnie i wesoło było w tuliszkowskim parku w niedzielę, 1 czerwca. To tutaj mieszkańcy gminy rodzinnie świętowali Dzień Dziecka. Miejsce zmieniło się w wielki plac zabaw ze zjeżdżalniami pneumatycznymi i przeszkodami linowymi. Były występy artystyczne, pokazy i  inne niespodzianki.

Festyn rozpoczął się o godzinie 15.00 i trwał aż do wieczora. Cieszył się niesłabnącym zainteresowaniem, do parku przybyły prawdziwe tłumy ciekawych i spragnionych zabawy dzieciaków.

Najmłodsi mogli spędzić czas aktywnie, korzystając z kolorowych dmuchańców albo atrakcji „małpiego gaju”. W działaniach  w niskim parku linowym i na edukacyjnym torze przeszkód maluchom towarzyszyli animatorzy z Pracowni Nauki i Przygody.

Wraz z druhami OSP w Tuliszkowie dzieci mogły sprawdzić się w konkurencjach strażackich, np. spróbować trafić strumieniem wody do celu, pokonać tor przeszkód, czy zobaczyć jak udzielać pierwszej pomocy. Policjanci z miejscowego komisariatu  sprawili uciechę maluchom, udostępniając im radiowóz.

Na imprezie swoje umiejętności zaprezentowali członkowie tuliszkowskiej sekcji karate Klubu Sportu i Sztuk Wali z Turku (sensei Kamil Więcławek) oraz turkowscy kick bokserzy. Zaśpiewali także laureaci gminnego Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej.

Wśród spacerowych alejek pojawiły przystanki zabawy. Opiekunowie i uczestnicy zajęć Świetlicy Socjoterapeutycznej Top Secret stworzyli swoje sekretne miejsce z warsztatem rękodzielniczym, gdzie z chętnymi wykonywali ozdoby. Instruktorka MGOK prowadziła zabawy plastyczne, podczas których powstawały zamki z kartonu i malowano duchy.

W przestrzeni zaaranżowanej przez pracowników Przedszkola im. Kubusia Puchatka pojawił się słynny miś ze Stumilowego Lasu. Odbywały się tam konkursy, malowano twarze i wykonywano zmywalne tatuaże. Bajkowo było też dzięki tuliszkowskiej Bibliotece Publicznej, która przybyła w plener z książeczkami, gadżetami zachęcającymi do lektury, zagadkami literackimi i konkursem głośnego czytania. Panie ze Stowarzyszenia Forum Kobiet przygotowały z kolei, wywołującą uśmiech dzieci, zabawę z niespodziankami.