Start / Aktualności / Konkurs, w którym ożywały słowa

Konkurs, w którym ożywały słowa

XIX Gminny Konkurs Recytatorski dla Szkół Podstawowych

Najmłodsi adepci sztuki żywego słowa wystąpili 6 marca w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. W XIX Gminnym Konkursie Recytatorskim dla Szkół Podstawowych zaprezentowało się 27 uczniów. Deklamowali m.in. wiersze Tuwima i Leśmiana.

Celem konkursu jest zachęcenie dzieci do czytania poezji i poszukiwań dźwięcznego piękna słów. Przygotowania do występu stają się okazją do ćwiczeń w świadomym operowaniu głosem.

Komisja w składzie Renata Chorążewska – dyrektorka Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Tuliszkowie, Mirosław Rojek – dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury oraz Małgorzata Grześkiewicz – instruktor ds. teatru w tejże placówce wyłoniła najlepszych recytatorów. Oceniano ich w dwóch kategoriach wiekowych.

Nagrodzeni

Kategoria I

Zuzanna Urbaniak

Hubert Dominiak

Wiktor Maślanka

Kategoria II

Arkadiusz Ramel

Julia Wawrzyniak

Patrycja Fabjańska

Wyróżnienie

Paula Markiewicz

W spotkaniu z poezją uczestniczyli także: Wiktoria Ćwiek, Dominik Dura, Oliwia Bebko, Julia Powaga, Sandra Grześkiewicz, Maria Pakulska, Oliwia Małolepsza, Sara Ciesiołkiewicz, Aleksandra Janik, Emilia Orczykowska, Patrycja Patrzykąt, Joanna Zamiatowska, Izabela Andrzejewska, Julia Dembowska, Paulina Ciesiołkiewicz, Nikola Kulig, Kacper Michalak, Aleksandra Kośla, Alicja Król, Zuzanna Galor.