Start / Aktualności / Dzień Kobiet z Alicją Majewską

Dzień Kobiet z Alicją Majewską

Recital Alicji Majewskiej w Tuliszkowie

Wartościowe wydarzenie kulturalne to inny niż wszystkie sposób na okazanie paniom uznania. Z okazji Gminnego Dnia Kobiet, w niedzielę, 8 marca z recitalem wystąpiła Alicja Majewska. Piosenkarce akompaniował Włodzimierz Korcz.

Być kobietą, być kobietą

Artystka znana jest z wyjątkowej staranności w doborze repertuaru i nieulegania przemijającym modom. Śpiewa piosenki z literackimi tekstami Wojciecha Młynarskiego, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego i innych cenionych poetów. Autorem muzyki do większości z nich jest Włodzimierz Korcz, który podczas koncertu nie tylko dał popis umiejętności pianistycznych, brawurowo wykonując swoją ikoniczną kompozycję Jaka róża, taki cierń, ale dał się poznać jako znakomity gawędziarz i człowiek o niezwykłym poczuciu humoru.

Alicja Majewska uczuciowo zaśpiewała swoje przeboje, m.in. Odkryjemy miłość nieznaną, To nie sztuka wybudować nowy dom, List noworoczny. Jakże prawdziwie zabrzmiały w jej interpretacji utwory opisujące naturę kobiecą – tęskny Jeszcze się tam żagiel bieli czy żartobliwy i przewrotny szlagier Być kobietą. W tym dniu i w tym miejscu wyśpiewane dla kobiet. Choć nie tylko, bo recital artystki przyciągnął także panów, rzecz niespotykana dotąd w dziewięcioletniej historii obchodów Gminnego Dnia Kobiet!

Dużo słodyczy panowie życzą

Ale niedzielny wieczór rozpoczął się od uhonorowania wszystkich „kobiet, kobietek i kobieciątek” obchodzących swoje święto. Życzenia w imieniu Samorządu złożył burmistrz Grzegorz Ciesielski, po czym wraz z wiceburmistrzem Piotrem Hryniukiem, radnym Bartoszem Łodożyńskim i dyrektorem Mirosławem Rojkiem obdarowali panie zgromadzone w tuliszkowskiej hali widowiskowo-sportowej kwiatowymi lizakami.

Muzyczną niespodziankę  przygotowała z kolei Kapela Kasztelańska. Zespół zagrał i zaśpiewał dla pań kilka piosenek, które opatrzone zostały okolicznościowymi wierszowanymi dedykacjami. A że panowie, to znani żartownisie i dusze towarzystwa, to występ sprawił zebranym sporo uciechy. Zarówno jeśli idzie o dobór repertuaru (My są chłopcy z Tuliszkowa, Besame, besame mucho, U cioci na imieninach…), jak i celność życzeń ze szczyptą pikanterii.

Organizatorami imprezy byli Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury oraz Urząd Gminy i Miasta Tuliszków.