Start / Aktualności / Sezon kulturalny dobiegł końca

Wrzesień 2017 Październik 2017 Listopad 2017

Sezon kulturalny dobiegł końca

Koncert na zakończenie sezonu kulturalnego 2014/2015

Podopieczni sekcji artystycznych w naszej placówce zakończyli sezon kulturalny. W niedzielne popołudnie (5 lipca) wystąpili w kameralnym koncercie, prezentując swoje umiejętności wokalne, muzyczne i taneczne.

Młodzi artyści występowali przed siedzibą domu kultury, przy różanecznikowym klombie. Było dużo emocji, bo przyszli rodzice i bliscy, a młodzi uczestnicy działań artystycznych w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury chcieli zaprezentować jak najlepiej to, czego się nauczyli. Wszyscy odebrali pamiątkowe dyplomy, potwierdzające pracę i zaangażowanie w rozwijanie swoich pasji.

Zespół Tuliszkowiacy przedstawił układy taneczne „Taneczne skrzaty”, „Crazy Frog” i „Taniec z kwiatami”.

Swoimi umiejętnościami popisali się także uczący się gry na instrumentach w ramach zajęć Klubu Muzycznego Bemol. Na keyboardzie zagrali: Kacper Wawrzyniak (utwór „Dla Ewy”), Bartosz Gronostaj („Kołysanka” oraz w duecie z, grającym na akordeonie Jarosławem Durkiewiczem, „The Entertainer”), Sandra Grześkiewicz („Pojedziemy na łów”), Sebastian Sakwa („Usta milczą, dusza śpiewa”) oraz Asia Zamiatowska („Łabędzia rzeka”).

Piosenki ze swojego repertuaru („Pawie piórko”, „Tajemniczy strych”, „Kropelki”, Śrubki”) wykonali wreszcie wokaliści Studia Piosenki Dziecięcej. Zaśpiewali: Kacper Wawrzyniak, Aleksandra Janik, Adrian Gierałka, Sandra Grześkiewicz, Julia Wawrzyniak, Karolina Ignasiak, Martyna Tołoczko, Oliwia Papierska, Emilia Orczykowska, Joanna Zamiatowska, Seweryn Kadecki, Nikola Roszak, Oliwier Małolepszy oraz Nicolas Małolepszy.

Wakacyjną niespodzianką dla uczestników imprezy było malowanie buziek przez animatora. Serwowano też napoje i słodkości.

ul. Buczka 2