Start / Aktualności / Muzyczne Dni Tuliszkowa

Wrzesień 2017 Październik 2017 Listopad 2017

Muzyczne Dni Tuliszkowa

Koncerty dla młodych na Dniach Tuliszkowa 2015

Drugi dzień obchodów święta miasta (30 maja 2015) wypełniły koncerty. Na stadionie miejskim wystąpili młodzi wykonawcy z regionu konińskiego, turkowskiego i z samego Tuliszkowa oraz Donatan i Cleo.

Już od kilku lat podczas Dni Tuliszkowa odbywa się specjalny koncert, na którym rozbrzmiewa muzyka młodych. Muzyka różnorodna stylistycznie; znana z list przebojów i ta powstająca w domowych studiach; z przekazem, w który warto się wsłuchać. Jest to także prezentacja i promocja lokalnych wykonawców i ich dokonań, miejsce debiutów, no i, oczywiście, okazja do zabawy.

W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, plenerowa scena stanęła na stadionie przy ulicy Nortowskiej. Wg szacunków służb porządkowych wydarzenie przyciągnęło kilkutysięczną publiczność.

W koncercie wystąpił hiphopowy zespół Colabo_Racja (członkowie z Brudzewa i Turku), ubiegłoroczny  laureat Turkowskiego Festiwalu Kultury i Sztuki Ulicznej Scabb. Pojawili się też konińscy raperzy CZBQKNDBeaTmaNMER. Z tego samego miasta wywodzi się grający muzykę elektroniczną duet Digital Rainbow, który na sobotniej imprezie po raz pierwszy wystąpił dla tak szerokiego grona odbiorców. Nie mogło też zabraknąć tuliszkowskiej grupy Panaceuum (rap), która zawsze silnie podkreśla swoje związki z rodzinnym miastem.

W zupełnie innym klimacie utrzymany był występ Wioletty Pigulskiej. Podopieczna tuliszkowskiego domu kultury zaśpiewała m.in. piosenki Louisa Armstronga i Piotra Roguckiego. Swój autorski repertuar zaprezentowała wreszcie poprockowa Evakuacja z Rychwała.

Sobotnie granie zakończył występ Cleo i Donatana. Słynąca z  niezwykle mocnego głosu o charakterystycznej barwie wokalistka zaśpiewała najpopularniejsze utwory, które powstały we współpracy z producentem. Był, rzecz jasna, przebój „My Słowianie” i „Słowianki”, czyli tancerki w folklorystycznej stylizacji.

Po występie gwiazdy wieczoru do późna bawiono się na dyskotece.

ul. Buczka 2