Start / Aktualności / Tuliszków „NAKRĘCONĄ GMINĄ”

Kalendarium wydarzeń

Luty 2019 Marzec 2019 Kwiecień 2019
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Dom Kultury +
Kadra Kultury

Newsletter

Tuliszków „NAKRĘCONĄ GMINĄ”

2015_nakrecona_gmina

17 i 18 października br. grupa młodzieży zainteresowanej sztukami audiowizualnymi uczestniczyła w warsztatach filmowych „NAKRĘCONA GMINA”.

W warsztatach wzięli udział uczniowie Gimnazjum w Tuliszkowie. Działania odbywały się w domu kultury i jego najbliższej okolicy. Prowadzili je Michał Baranowski, grafik komputerowy, fotograf, montażysta, operator (autor zdjęć do kilkunastu filmów dokumentalnych m.in. dla TVP Polonia, Discovery, Planete, a także materiałów filmowych dla "Magazynu Ekspresu Reporterów” w TVP 2, „Punktu Widzenia” w TVP 1, „Newsroomu” w TVP INFO i innych) oraz Marek Mikielewicz, socjolog, dziennikarz prasowy i telewizyjny (przygotowane przez niego materiały informacyjne mogli zobaczyć widzowie „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpresu”, TVP Info, "TVP Polonia).

Przedsięwzięcie to kilkanaście godzin praktycznych zajęć z filmowania, reżyserii, montażu, wspartych niezbędną dawką wiedzy o narzędziach i metodach pracy stosowanych przy produkcji filmu. Kamery i aparaty w dłoń, sprzęt do oświetlenia, udźwiękowienia i można kręcić! I okazuje się, że przy wsparciu fachowców, którzy podpowiedzą jak wykadrować ujęcie czy pomogą w obróbce zdjęć nie jest to takie trudne.

Materiały, które powstały podczas zajęć oparte były na pomysłach uczestników. Tuliszkowscy gimnazjaliści zrealizowali m.in. spot reklamowy, pokazujący rodzinne strony z ich perspektywy. Film ten weźmie udział w ogólnopolskim konkursie na najciekawszy spot o gminie widzianej oczami młodego człowieka.

A o tym, czego potrafi dokonać kreatywna młodzież przekonamy się już niedługo. 20 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Koninie odbędzie się spotkanie podsumowujące projekt „Warsztaty filmowe i telewizyjne NAKRĘCONA GMINA – edukacja artystyczna młodzieży” . Wtedy też zostaną zaprezentowane wszystkie produkcje, które powstały w ramach działania w Golinie, Starym Mieście i Tuliszkowie.

Organizatorzy: Stowarzyszenie „Solidarni w Partnerstwie” i Centrum Kultury i Sztuki w Koninie.
Koordynator lokalny: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie.

Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego

 

 

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tuliszkowie
ul. Haliny Oleksiak
62-740 Tuliszków
tel. 63 27 93 170
biuro@mgok-tuliszkow.pl

Stworzony przez Rabanet: Strony www i pozycjonowanie